Výlety se psem. Ultimátní tipy, co vzít s sebou. 

Blog

Výlety se psem. Ultimátní tipy, co vzít s sebou. 

Výlety se psem. Ultimátní tipy, co vzít s sebou. 

Z cestování a volnočasových aktivit s pejsky se rychle stává rozšířený koníček. Abyste si chvilky s vaším mazlíčkem užili naplno, je potřeba se pořádně připravit. Co vzít s sebou a jak se o svého parťáka během výletů starat? To vám rádi poradíme.

Připravte se včas

Než se naplno vrhnete do společných dobrodružství, zkontrolujte si očkovací průkaz. Nezapomněli jste pejska přeočkovat nebo odčervit? Pokud ano, napravte to včas.

Rozhodně byste měli myslet na ochranu před vnějšími parazity, jako jsou blechy nebo klíšťata. Zejména druhé zmiňované potvůrky mají v těchto měsících pré. A následky takového přisátí nezvaného hosta mohou mít fatální následky.

Doporučujeme navštívit veterináře a probrat s ním řešení vhodné pro vašeho pejska. Různé varianty a jejich plusy a mínusy jsme pro vás sepsali tady. V letních měsících by pro vás ideální variantou mohly být tablety, které účinkují až 3 měsíce. Ty je dobré kombinovat se šamponem či sprejem a jejich účinek tak ještě znásobit.

Tip: I když bude pejsek řádně ošetřený proti klíšťatům, vždycky s sebou mějte speciální pinzetu a čtyřnohého kamaráda si po pobytu venku raději zkontrolujte.

Jen tak si zaběhat

Vyrážíte se psem na procházku městem nebo se chystáte zkusit canicross? Pak je jasné, že neponesete velký batoh. I tak je ale dobré s sebou vzít pár věcí, které pejsek potřebuje.

Pro sebe i chlupáče si určitě připravte dostatek vody. Existují speciální skládací misky, které mají karabinu a dají se tak zavěsit třeba na pamlskovník.

Přibalte oblíbené pamlsky, sáčky na exkrementy a pro jistotu i pinzetu na klíšťata a můžete vyrazit!

Celodenní výlety

Delší výlety se psem už vyžadují pořádnou přípravu.

Jídlo a pití

Aby měl pejsek na výletě co jíst a pít, vezměte mu vodu, cestovní skládací miskupamlsky. V případě, že se zdržíte do večera, sbalte granule, konzervu nebo BARF v kapsičkách, podle toho, čím krmíte.

Výstroj

Samozřejmostí je mít na svého mazlíčka dobré vodítko. Podle vašich preferencí dejte pejskovi postroj nebo obojek. Nic nezkazíte, když do batohu připojíte náhradní postroj či obojek. Určitě opatřete pejskovu výstroj známkou se jménem a telefonním číslem, kdyby náhodou zaběhl moc daleko. Majitelům „útěkářů” může skvěle posloužit GPS lokátor.

Při cestě autem myslete také na speciální cestovní pás. Do vlaků, autobusů dalších dopravních prostředků musí pes mít povinně náhubek.

Bezpečnost

Nikdy nevíte, co se může stát. Proto s sebou noste již zmiňovanou pinzetu na klíšťatalékárničku, případně alespoň dezinfekci a bandáž. Když si vzpomenete, přibalte pro jistotu i očkovací průkaz.
Pro výlety ve tmě doporučujeme LED obojek nebo připínací světloreflexní prvky pro vás oba.

Kdyby něco

V každém případě si vezměte sáčky na exkrementy. Aby se pejsek nenudil, můžete mu vzít 1-2 hračky. Pro případ špatného počasí je dobré mít pro náchylnější plemena připravenou pláštěnku.

Na cestování autem je skvělé mít přichystanou deku a určitě v batohu oceníte i rychleschnoucí ručník, když se váš čistý pejsek vrhne do rybníka, louže, nebo vás přepadne prška.

Výprava s pejskem na výlet vypadá trochu jako věda, nemusíte se ale bát. Stačí si připravit důležité věci předem, třeba do speciálního batůžku, a pak jen doplňovat pamlsky a čisté ručníky. Šťastnou cestu!